اگر تا به حال، تجربه پخت کیک و شیرینی داشته باشید، حتما نام بیکینگ پودر را شنیده اید. بیکینگ پودر یک به عمل آوردنده شیمیایی است که برای پف کردن و سبک شدن و پوک شدن بافت کیک استفاده میشود. این پودر در اغلب موارد برای پف کردن و پوک کردن بافت کیک در کوکی ها و پن کیک و نان ها استفاده میشود. حالا سوالی که مطرح هست این است که بیکینگ پودر چگونه کار میکند ؟ انواع بیکینگ پودر چیست؟ نقش بیکینگ پودر در کیک و شیرینی پزی چیست؟ اگر دوست دارید تا پاسخ این سوالات را بدانید ما در این متن جوابگو شما به این سوالات هستیم. تا پایان این طلب هماه بهگز باشید.

 

بیکینگ پودر در کیک

بیکینگ پودر در کیک

 

بیکینگ پودر چیست ؟

بیکینگ پودر (Baking Powder) یک عامل ورآورنده شیمیایی رایج است که برای پف کردن، سبک شدن و کرکی شدن بافت، در بسیاری از کیک‌ها و شیرینی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیکینگ پودر شامل یک پودر قلیایی، یک نمک اسیدی و یک نوع نشاسته خنثی است. اجزاء اسیدی و قلیایی ترکیب می‌شوند تا به بیکینگ پودر، خاصیت ور آوردن خمیر بدهند. در حالی که نشاسته (معمولا نشاسته ذرت یا سیب‌زمینی) به جذب رطوبت و افزایش توان پودر در طول مدت زمانی که ذخیره شده است، کمک می‌کند.

در ایران بیشتر افراد به اشتباه این پودر را با نام بکینگ پودر می‌شناسند. در حالی که همانطور که گفته شد، بیکینگ پودر، دقیقا یک عبارت لاتین است. بیکینگ در آن به معنای پخت و پز (در مورد نان‌ و کیک و شیرینی) است. بنابراین به جای لفظ غلط بکینگ پودر، باید از «بیکینگ پودر» استفاده کنیم. در اغلب موارد این پودر برای پف کردن کلوچه، پن‌کیک، پخت نان و یا دیگر محصولاتی که از خمیرهای شل ساخته می‌شوند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. خمیرها به اندازه کافی برای نگه داشتن گاز در خودشان برای مدت طولانی قوی نیستند. بنابراین باید به سرعت با عوامل تخمیر کننده مانند جوش شیرین یا بیکینگ پودر واکنش دهند.

 


بیشتر بدانید: نقش حیاتی خمیر مایه در صنعت غذایی


 

بیکینگ پودر در کیک و شیرینی پزی

زمانی که مواد اسیدی با مواد بازی ترکیب شوند، معمولا در نتیجه این واکنش گاز تولید می‌شود. برای جلو‌گیری از اینکه این پودر بلافاصله پس از ایجاد شدن واکنش دهد، اسید هم در آن استفاده می‌شود. این کار باعث می‌شود که این پودر تا زمانی که آب به آن اضافه نشود، خود به خود واکنش ندهد. وقتی که رطوبت به بیکینگ پودر می‌رسد، اسید و باز واکنش می‌دهند و گاز دی‌اکسید کربن تولید می‌کنند. وقتی این گاز تولید شود، در خمیر گیر می‌افتد، که همین باعث تورم یا پف کیک یا شیرینی می‌گردد. همانطور که گفته شد، نشاسته خنثی که به بیکینگ پودر اضافه می‌شود، رطوبت محیط را جذب می‌کند. به علاوه از واکنش در طول مدت زمان نگهداری پودر، جلوگیری می‌کند.

مطالعه  کاربرد کرم تارتار در شیرینی‌پزی چیست؟

 

بیکینگ پودر در کیک

بیکینگ پودر در کیک

 

مضرات بیکینگ پودر

• مولد زخم‌ های سخت معده و روده و تنش‌ های عصبی هستند.
• اثر عمیقی روی غدد تناسلی زنان دارند که سبب کوچک شدن و ناکارایی تخمک‌ ها می‌ شوند.
• با کلسیم و آهن موجود در بدن کمپلکس تشکیل داده و از جذب این عناصر توسط بدن جلوگیری کنند و سبب بروز کم خونی و پوکی استخوان می شود.
• به دلیل دارا بودن مقادیر زیاد سدیم برای بیماران مبتلا به فشار خون مضر است.
• ویتامین های آنزیمی را غیر فعال می کند.
• از عطر و طعم نان کم می کند و سبب فطیر شدن آن می شود.
• موجب اختلال در فعالیت آنزیم های گوارشی و هضم و جذب، افزایش اسیدیته معده و بیمارهای روده ای می شود.

تفاوت بیکینگ پودر و جوش شیرین

جوش شیرین در دستور العمل هایی استفاده می شود که یک ماده اسیدی مانند خامه، کره دوغ یا آب مرکبات. اسیدی نیز شامل آن است. برعکس، پودر بیکینگ معمولاً وقتی استفاده می شود که مواد بکار رفته در دستور پخت ، خاصیت اسیدی ندارد. زیرا از قبل به این پودر خاصیت اسیدی نیز اصافه شده و میتواند به صورت خود به خود واکنش نشان داده و کربن دی اکسید آزاد کند.

محصولات غذایی خوب پخته شده (کیک و نان و …) می توانند تا حد زیادی در میزان اسیدیته ای که دارند متفاوت باشند. برای تولید این محصولات لازم است که تعادل خوبی بین اسید و باز برقرار شود. بنابراین اگر از یک محصول خاص خوشتان می آید و فکر میکنید که خوشمزه تر از سایر محصولات است مطمئن باشید آن ها تعدل خوبی بین اسید و باز برقرار کرده اند.

مطالعه  پنج تفاوت اصلی کره با مارگارین

با این حال و با وجود تفاوت و فرق بکینگ پودر و جوش شیرین ممکن است در برخی از دستور پخت ها شاهد این باشیم که هم جوش شیرین و هم بیکینگ پودر با هم مورد استفاده قرار بگیرند. معمولا در مواقعی که دستور پخت شامل مواد اسیدی است اما به اندازه کافی خاصیت برآورندگی یا پف کنندگی را ندارد از ترکیب بینگ پودر با جوش شیرین استفاده میشود.

 

 بکینگ پودر و جوش شیرین

بکینگ پودر و جوش شیرین

چگونگی تست بیکینگ پودر

به این دلیل که بیکینگ پودر برای واکنش فقط به رطوبت احتیاج دارد، قرار گرفتن در معرض هوا، رفته رفته منجر به کاهش قدرت آن می‌شود. برای تست بیکینگ پودر، کمی از آن را در یک ظرف بریزید و کمی آب اضافه کنید. باید طی 10 الی 15 ثانیه، حباب‌های قدرتمندی ظاهر شود. اگر پودر با آب واکنش نداد، تاریخ انقضای آن گذشته است. بنابراین اگر می‌خواهید بدانید که بیکینگ پودر تاریخ انقضا گذشته شما هنوز سالم است یا خیر، و یا اینکه از گذشتن تاریخ انقضای آن اطمینان ندارید، تست گفته شده را انجام دهید تا مشخص شود بیکینگ پودر هنوز سالم است یا خیر. به طور کلی تا زمانی که بسته‌بندی بیکینگ پودر باز نشود، این ماده دارای تاریخ انقضای بسیار طولانی مدتی است. اما در صورتی که بسته بندی آن باز شود، مدت زمان تخمینی انقضا، 6 تا 18 ماه خواهد بود. به هر صورت اگر در تازه بودن بیکینگ پودر تردید دارید، با انجام تست مذکور وضعیت را تحقیق کنید و توجه چندانی به زمان انقضا نداشته باشید.

 


بیشتر بدانید: راهنمای خرید انواع آرد شیرینی پزی


 

انواع بیکینگ پودر

پودر‌های تک کاره و دو کاره وجود دارند. اغلب پودر‌های پخت تجاری دو حالته هستند، زیرا به محض جمع شدن مواد مرطوب و مواد خشک، مقداری از گاز خود را آزاد می‌کنند و سپس گرمای اجاق گاز یا کباب باعث آزاد شدن بیشتر می‌شود. به همین دلیل است که باید بگذارید خمیر کیک پنکیک شما 20 دقیقه استراحت کند تا تکه‌ها حل شود. اگر قصد دارید به صورت خانگی بیکینگ پودر را تولید کنید، تنها یک ترشح گاز در هنگام مخلوط کردن مواد وجود دارد، نه هنگام پخت و پز. بنابراین، پودر بیکینگ خانگی بهتر است برای نان با دستوری آسان و سریع و مانند آن، به جای کلوچه یا وافل استفاده شود.

مطالعه  تاریخچه جهانی شدن چیزکیک

روش تهیه بیکینگ پودر در منزل

همان طور که گفته شد شما در منزل به راحتی می توانید بیکینگ پودر تهیه نمایید. فقط کافی است که جوش شیرین، کرم تارتار و نشاسته ذرت در منزل بحد کافی داشته باشید. ابتدا هر سه ماده را باهم ترکیب و از الک بگذرانید. الک کردن باعث می شود که اگر مواد در جایی گلوله شده باشد به آسانی جدا شود. با یک همزن دستی همه مواد را به خوبی با یکدیگر مخلوط نمایید تا خوب به خورد هم بروند. بیکینگ پودر آماده شده خود را در یک ظرف دربسته نگهداری نمایید. چرا که رسیدن رطوبت به داخل ظرف سبب تخریب آن می شود. پودر حاصل شده به مدت 7 الی 10 روز قابل استفاده است.

این روش تولید بیکینگ پودر برای زمانی مناسب است که شما می خواهید زود و سریع آن را استفاده کنید و به مقدار کم نیاز دارید. این پودر غیرسمی بوده و طعم آن کمی به تلخی می گراید. باید بدانید که خوردن آن به تنهایی بسیار مضر است و تنها و تنها در کنار مواد دیگر به کار می رود.در یک قاشق چای خوری محتوی این پودر، حدود 5 کالری و 12 درصد سدیم وجود دارد که تا حدودی پتاسیم و کلسیم مصرفی در رژیم غذایی شما را تأمین می کند.

 

تهیه بیکینگ پودر در منزل

تهیه بیکینگ پودر در منزل

 

سخن پایانی

مواد مخمر از کلیدی ترین ترین مواد در شیرینی پزی هستند؛ در بین مواد تخمیری، بیکینگ پودر یکی از بهترین ها می باشد. بیکینگ پودر در تهیه خیلی از کیک ها و شیرینی ها کاربرد دارد. نگهداری از بیکینگ پودر خیلی مهم است و باید برای فاسد نشدنش دقت کنید.در این مقاله در مورد روش تهیه بیکینگ پودر در منزل، تفاوت بیکینگ پودر و جوش شیرین، مضرات و چگونگی تست بیکینگ پودر صحبت کردیم و انواع مختلف بیکینگ پودر را نام بردیم. شما عزیزان برای تهیه ابزار و مواد اولیه مورد نیاز خود می توانید به صفحه مواد اولیه قنادی ما سر بزنید و مواد مورد نیاز خود را انتخاب کنید. پیشنهاد می کنیم ما را در شبکه اجتماعی بهگز نیز دنبال کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.